Box reklamowy
Box reklamowy
Wydrukuj artykuł
2014-03-25 13:51:37

Kroki prawne ZNP w związku z działaniem oświatowej „S”

Dotyczy asystenta nauczyciela.

W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji przez przewodniczącego SKOiW NSZZ „Solidarność” Ryszarda Proksę o stanowisku ZNP ws. asystenta nauczyciela, Związek zwrócił się do prawników o analizę sprawy pod kątem prawnym i ewentualne wystąpienie na drogę prawną za naruszenie dóbr osobistych Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Jednocześnie przypominamy, że 18 marca br. Zarząd Główny ZNP przyjął Uchwałę ws. Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej ZNP "Dość tego!". Zgodnie z uchwałą, „w przypadku nieosiągnięcia porozumienia w sprawie nowelizacji ustawy o systemie oświaty w zakresie zatrudnienia asystenta nauczyciela w szkole podstawowej, w tym specjalnej i integracyjnej, wznowiona zostanie Ogólnopolska Akcja Protestacyjna ZNP - Dość tego!".

Związek Nauczycielstwa Polskiego nigdy nie popierał i nie poprze pomysłu zatrudniania nauczycieli na jakiejkolwiek innej podstawie niż Karta Nauczyciela.

Zachowanie przedstawicieli oświatowej „S” jest co najmniej nieetyczne. Nikt z oświatowej „Solidarności” nie uczestniczył w posiedzeniu połączonych Komisji podczas pierwszego czytania projektu nowelizacji, kiedy zostało zaprezentowane stanowisko ZNP. Od tego czasu oświatowa „S” rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na temat ZNP.