Box reklamowy
Box reklamowy
Wydrukuj artykuł
2014-04-03 11:21:45

Rusza akcja protestacyjna ZNP

Dzisiaj (3 kwietnia 2014 r.) w ramach akcji protestacyjnej Związku Nauczycielstwa Polskiego rozpocznie się oflagowanie szkół i placówek oświatowych!

Związkowcy przeprowadzą także kampanię informacyjną wśród nauczycieli dotyczącą wprowadzenia do szkół podstawowych asystentów nauczycieli zatrudnianych na podstawie Kodeksu pracy.

Taką decyzję podjęło wczoraj (2 kwietnia) Prezydium Zarządu Głównego ZNP. Jak czytamy w uchwale Prezydium ZG ZNP, ogólnopolska akcja protestacyjna ZNP „Dość tego!” może być realizowana także w innych formach. Od marca Związek rozpowszechnia wśród pracowników szkół plakaty „Nauczyciel uczy, asystent asystuje” (plakat został m.in. wydrukowany w ostatnim numerze „Głosu Nauczycielskiego” z 2 kwietnia; prosimy o wywieszenie plakatu w szkołach!).

Prezydium ZG ZNP wystosowało także Apel do nauczycieli, w którym podkreśla, że wątpliwości i sprzeciw Związku budzi zapis w projekcie nowelizacji  ustawy o systemie oświaty, wprowadzający do szkół stanowisko asystenta nauczyciela, w brzmieniu: 

„W szkole podstawowej, w tym specjalnej i integracyjnej, może być zatrudniony asystent nauczyciela, do którego zadań należy wspieranie nauczyciela prowadzącego zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze lub zajęcia świetlicowe lub wspieranie osoby, o której mowa w ust.1a. Asystent nauczyciela wykonuje zadania wyłącznie pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego zajęcia lub osoby, o której mowa w ust.1a".

Apel Prezydium ZG ZNP

Uchwała Nr 12/2014 Prezydium Zarządu Głównego ZNP z dnia 2 kwietnia 2014 r. w sprawie Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej ZNP „Dość tego!”

Uchwała Nr 1/2014 ZG ZNP z dnia 18 marca 2014 r. w sprawie Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej ZNP "Dość tego!"