Box reklamowy
Box reklamowy
Wydrukuj artykuł
2016-05-06 12:34:39

Nauczyciele dla demokracji

Polecamy film: Dlaczego bierzemy udział w manifestacji „Jesteśmy i będziemy w Europie” organizowanej przed KOD i opozycję 7 maja.

Przedstawiciele ZNP, którzy identyfikują się z przesłaniem manifestacji, będą demonstrować pod hasłami: „Nauczyciele dla demokracji!” i „Nie ma demokratycznej szkoły bez demokracji!”. Przygotowali plakaty „Nie dla rasizmu i ksenofobii w szkole!”, „Tak dla integracji. Nie dla izolacji!”, „Nie dla ONR w szkole!” oraz transparenty z cytatami z podstawy programowej, które dotyczą m.in. Trybunału Konstytucyjnego, Konstytucji RP, demokracji i pluralizmu.

Materiały ZNP dostępne są na stronie www.znp.edu.pl

- Naszym obowiązkiem jest realizowanie celów zapisanych w podstawie programowej. W sobotę chcemy przypomnieć, że obowiązkiem nauczyciela jest uczyć: w czym wyraża się demokratyczny charakter państwa polskiego, używając pojęć: wolne wybory, wolność słowa, wolne media, konstytucja. Wymienione tutaj - za obowiązującą podstawą programową - treści nie są pustymi frazesami. Kryją się za nimi wartości, które dla ZNP od ponad 110 lat stanowią fundament etosu zawodu nauczyciela – mówi prezes ZNP Sławomir Broniarz.

W sobotę, 7 maja nauczyciele spotykają się o godz. 12.00 przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej (al. Jana Chrystiana Szucha 25).

Manifestacja rozpocznie się o godz. 13.00 przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego (al. Jana Chrystiana Szucha 12a).