Box reklamowy
Box reklamowy
Wydrukuj artykuł
2017-03-16 13:02:38

Głos Nauczycielski o strajku!

Polecamy najnowszy GN nr 11 z 15 marca br. razem w wkładką "Nasza tablica"

Temat z okładki: Będzie strajk w Twojej szkole?

ZNP podsumował wyniki referendów strajkowych w całej Polsce. Większość głosujących opowiedziała się za przystąpieniem ich szkół do strajku pracowników oświaty. Całodniowy strajk odbędzie się 31 marca br. – Moja szkoła strajkuje. Ja też. Nie wierzę w podwyżki. Dadzą ochłap 50 zł i ciesz się, nauczycielu. Dziś stać nas na debet na koncie i permanentne długi w kasach zapomogowo-pożyczkowych – mówi jeden z nauczycieli wypowiadających się w redakcyjnej sondzie. – Strajk 31 marca będzie egzaminem z solidarności zawodowej. Zdany egzamin będzie oznaczał: nie damy się złamać! – więcej w GN nr 11 z 15 marca br.

Oprócz tego w numerze:

■Nauczycielu, liczysz na podwyżkę? Uważaj, bo podwyżkę  możesz sfinansować z własnych pieniędzy, m.in. z funduszu świadczeń socjalnych. Tak wynika z projektu MEN!

■Warsztat pedagoga: zazdrość niekorzystnie, a czasem wręcz destrukcyjnie wpływa na nasze relacje z innymi i atmosferęw grupie. Dlatego warto o tym rozmawiać już z najmłodszymi dziećmi.

■Psychoterapia w szkole: metoda zwana „zmianą A” powinna być metodą behawioralną, po którą sięgniemy w pierwszej kolejności. Kiedy może być przydatna w klasie?

■„Bliżej prawa”: Centralny Rejestr Orzeczeń Dyscyplinarnych – co musi dyrektor?;

Udzielanie urlopu zdrowotnego; Uwaga, zdrowotny nie pozbawia prawa do wypoczynkowego – ważne orzeczenie!

"NASZA TABLICA" tylko o stajku! Wywieś ją w swojej szkole/placówce!

Polecamy!

EWYDANIE